fitness

warning: Creating default object from empty value in /home/sspor/domains/sagliklispor.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Egzersize Başlamanın tam zamanı: Yaz Dönemi !

Hemen Bugün Şimdi Spor'a Egzersiz'e Sporun bir yerinden Başlayın

İlla pahalı spor salonlarına gitmenize gerek yok, sporu günlük hayata yaymak en iyi çözüm.Hele ki yaz dönemi spora başlamak için en ideal zaman...

Aslında spor=sağlıklı yaşam, bunu hayat felsefesi haline getirebilirsek zinde ve formda olmak hiçte zor değil!

Yaza kilolarınızla girmek istemezsiniz, değil mi? Öyleyse tembelliği bırakın ve hemen önerilerimizi uygulamaya başlayın!

Neden düzenli spor yapamıyoruz (?)

Spor yapma alışkanlık ve disiplininin toplumun geneline yayılmamış olması düzenli spor yapamayışımızın en başta gelen sebebi. Maalesef Spor kültürümüz pek çoğumuz için bir takım taraftarı olmaktan öteye geçmiyor. Çocuklukta edinilmeyen egzersiz yapma alışkanlığını özellikle sağlık sorunlarına bağlı olarak sonradan elde etmeye çalışınca bu gerçekle yüzleşmek zorunda kalınıyor.

YAŞAM BİÇİMİ OLARAK SPOR

Toplumun genelinde spor alışkanlığı olmasa da sporu yaşamınızın içine kattığınızda bedeninizi dinç ve sağlıklı tutmak her yaşta mümkün.Önemli olan, yapılması planlanan aktivitenin sürdürülebilir olması ve devamlılığının sağlanması. Aşağıdaki öneriler size düzenli spor yapmaya dair ipuçları verecek:

Egzersiz'e Nasıl ve Nerden Başlamalıyım ?

Eğlenceli ve kalorilerinizi kolay yoldan yakabileceğiniz bir egzersiz programı edinmeye çalışmalısınız. Yoğun bir programa katılmadan önce, bir doktora görünmekte her zaman fayda vardır bunu untmayın. Sonra, aşağıdaki sorulara kendi kendinize sorup, yanıt vermelisiniz.

*Düzenli bir aktiviteye katılmak ve devam ettirmek için yeterli motivasyonum var mı?

*Günlük programımda aktivite için en uygun zaman nedir?

* En iyisi, katıldığınızda eğlenebileceğiniz bir aktivite seçin. İhtiyaçlarınızı en iyi bilen kendinizsiniz.

Fitnessde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antrenmana başlamadan önce risklerini öğrenmek gerekir. Uygun kıyafet giyilmeli ve özellikle spor ayakkabı seçimine dikkat edilmelidirAntrenmana başlamadan önce risklerini öğrenmek gerekir. Uygun kıyafet giyilmeli ve özellikle spor ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir. Uzman eğitmenlerin vereceği antreman programına uyulmalıdır.

Fitness de Temel Bilgiler

Mide ve ilave olarak hafif ısıtıcı hareketlerle vücüdunuzu aletli çalışmalara hazırayınız. Hasta aşırı yorgun, tok.aç veya sakat olarak çalışmayınız. Gereksiz aşırı kilolara girmeyiniz ve verilen program dışı çalışmayınız. Set aralarında 1 dakika civarı dinlenme yeterli olup fazla ara vermeyiniz.

Fitness

Hacim çalışması
Kas çalışmasında sonuç elde edebilmek, çalışma temponuz, programınız, genetik yapının elverdiği gelişim olanakları, dinlenme süresi ve beslenme gibi pek çok faktöre bağlıdır. Genetik faktörlerden başlayarak sıra ile inceleyelim.

Kırmızı ve beyaz kaslar

Son yorumlar

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

İçeriği paylaş